Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Франција поведе, потоа следуваше ремек-дело на Јамал🎥

Франција поведе, потоа следуваше ремек-дело на Јамал🎥

Шпанија и Франција играат фантастичен натпревар ви битка за финалето и после 25 минути игра резултатот е веќе 2:1.

Франција конечно постигна гол од игра и прва дојде до водство со голот на Коло Муани на асистенција на Мбапе.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Потоа следуваше спектакуларен гол на хитот на ова Европско првенство, 16-годишниот Јамал кој покажа дека е нова фудбалска ѕвезда. Само неколку минути подоцна Олмо погоди за целосен пресврт 2:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Вакво понижување на противник ретко се гледа🎥

Фудбалерите на Партизан претрпеа вистински дебакл, во првиот натпревар во второто квалифик…