Дома Фудбал Останато Ривалството нема цена: Погледнете што подготвија навивачите на Ливерпул за Јунајтед (ФОТО)

Ривалството нема цена: Погледнете што подготвија навивачите на Ливерпул за Јунајтед (ФОТО)

Ливерпул долго е без титула, ерата на Фергусон ги собори од врвот кога станува збор за бројот на шампионските титули, но во Европа се поуспешни од најголемиот ривал.

Имено, имаат шест титули шампион на Европа и не заборавија да ги потсетат за тоа навивачите на Јунајтед во Австралија. Околу 12,000 навивачи на Манчестер Јунајтед присуствуваа на денешниот отворен тренениг на Солскјер чиј тим се подготвува за натпреаврот против Глори Перто во сабота.

Забавата беше расипана иако познатиот крикет стадион „ВАЦА“ беше распродаден. Во текот на тренингот, слета авион со голем транспарент дека Ливерпул шест пати ја освоил титулата шампион на Европа, последен пат во јуни против Тотенхем.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …