Дома Топ вести ФОТО: Алиоски во друштво на Фирмино, Марез, Менди…

ФОТО: Алиоски во друштво на Фирмино, Марез, Менди…

Македонскиот репрезентативец Џани Алиоски се врати Ал-Ахли по пауза од една година.

За разлика од претходно сега во неговиот тим има голем број на ѕвезди како Роберто Фирмино, Ријад Марез, Едуард Менди…


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Токму фотографијата со нив стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…