Дома Луд Спорт Фински новинари известуваа со опрема за нуркање и станаа хит📷

Фински новинари известуваа со опрема за нуркање и станаа хит📷

Црна Гора беше домаќин на Финска во последното коло од Лигата на нации. Гостите победија, а мечот остана запаметен по силниот дожд.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Натпреварот во Подгорица се одигра по големо невреме, а финските новинари беа вистински хит.

Тие немаа чадори и известуваа со очила за нуркање, па станаа хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мачката Љубица е голем фан на Црвена Звезда, не пропушта ниту еден меч🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Српските медиуми…