Дома Останати Тенис Финалистот на Ролан Гарос го коментираше магупскиот сервис на Калин Ивановски

Финалистот на Ролан Гарос го коментираше магупскиот сервис на Калин Ивановски


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Младиот македонски тенисер Калин Ивановси денес се пласираше во 1/4 финалето на јуниорскиот Вимблдон, а посебно внимание тој предизвика со неговиот меч против Пачеко Мендез од Мексико.

Ово меч со кој Ивановски се пласирше во денешното осминафинале го заврши со маестрлен сервис од под нога. Меѓутоа финалистот од Ролан Гарос Каспер Руд ја коментираше оваа ситуација.

На официјалнат објава на Вимблдон тој запраша дали овој сервис е нерегулрен затоа што според него Ивновски можеби ја гази линијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Надал ги разочара фановите: Не знам кој ја објави таа информација…

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Во медиумит…