Дома Останати Кошарка ФИБА: Србија е прв фаворит за злато!

ФИБА: Србија е прв фаворит за злато!

Србија е на првото место на листата на ФИБА, Србите на оваа позиција беа и пред почетокот на Мундијалот, па сега само ја зацврстија позицијата.

Како еден од адутите на Србија ФИБА го истакна Богдан Богдановиќ кој постигна 15 тројки од 23 обиди.

Скок на листата направи и Австралија која ФИБА ја гледа во финалето. Од друга страна селекцијата на САД се најде на третата позиција, падот е поради неубедливата победа против Турција дури после продолженија.

Франција е четврта, Шпанија петта, па следат Бразил, Аргентина, Литванија…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…