Дома Фудбал Феликс почна одлично во Барса, но што се случува сега?

Феликс почна одлично во Барса, но што се случува сега?

Во летниот преоден рок Жоао Феликс пристигна во Барселона како големо засилување и поддршка на Роберт Левандовски во нападот.

Одлично започна Феликс и во првите три натпревари постигна три гола, меѓутоа како што одминува времето неговата форма оди во надолна линија. Потврда за кризата на Феликс е што на последните десет натпревари не постигнал ниту еден гтол..


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Беше старатер кај Чави на девет од десет натпревари и как орезерва влезе само против Шахтјор.

Но, треба да се биде искрен и да се каже и дека среќата не беше на неговата страна, во овие натпревари трипати ги погодуваше диреците од головите.

Како и да е Барса дефинитивно е влезена во мини-криза, а Феликс со квалитетот е еден од оние кои би можеле да ја извлечат ситуацијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…