Дома Луд Спорт Фелаини на Скопјанец му зеде од џеб 7.500 евра!

Фелаини на Скопјанец му зеде од џеб 7.500 евра!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Манчестер Јунајтед водеше против Евертон се до 89-та минута, а тоагаш Фелаини направи непромислен пенал и „црвените ѓаволи“ загубија два драгоцени бода.

Глупоста на Фелаини го чинеше еден Скопјанец 7.500 евра, кој на тикет со осум парови го чекаше Манчестер Јунајтед 2-2.

Можеме само да замислиме како се чувствувал несреќниот обложувач!

05-12fela2

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија: Се преврте автобус полн со млади фудбалери, има загинати🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот клуб Вил…