Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фантастичен гол на Симонс, Кејн возврати од пенал🎥

Фантастичен гол на Симонс, Кејн возврати од пенал🎥

Репрезентациите на Холандија и Англија играат исклучително интересно полуфинале и после дваесетина минути игра резултатот е 1:1.

Холандија прва дојде во водство уште во 7-та минута со фантастичниот гол на Чави Симонс, кој испрати „проектил“ од работ на шеснаесетникот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Неколку минути подоцна судијата покажа на белата точка, а сигурен реализатор беше Хари Кејн за израмнување на 1:1

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…