Дома Фудбал Останато Фантастичен гол на Меси за победа на Интер Мајами🎥

Фантастичен гол на Меси за победа на Интер Мајами🎥

Интер Мајами го победи Спортинг Канзас Сити со 3-2 во натпревар во кој блескаа Лео Меси и Суарез.(3:2)

Аргентинецот се истакна со неверојатен гол и асистенција, а Луис Суарез го постигна победничкиот гол.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Натпреварот секако го одбележа фантастичниот гол на Лео Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…