Дома Фудбал Италија Уште колку бода му се потребни на Интер за да ја освои титулата?

Уште колку бода му се потребни на Интер за да ја освои титулата?

Изгледа сезонава после долго време ќе видиме крај на доминацијата на Јувентус во Серија А.

Интер е блиску до Скудетото кое за нив би бил прво по 2010 година кога освоија триплета. По победата за викендот Интер има 11 бодови повеќе од Милан и 12 бода предност во однос на Јувентус.

До крајот на сезоната „нероаѕурите“ треба да одиграат уште осум натпревари во кои ако освојат 13 бода ќе бидат шампиони. Навистина не изгледа реално дека Конте и друштвото ќе си дозволат таков пропуст во финишот од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави веќе започна преговори со Барселона

Каталонски „Спорт“ ексклузивно пренесува дека Барселона започнала преговори со Чави Ернанд…