Дома Фудбал Останато Уште еден интересен викенд е пред нас – ќе гледаме и „Ел Класико“! 🎥

Уште еден интересен викенд е пред нас – ќе гледаме и „Ел Класико“! 🎥

Уште малку има до крајот на сезоната. Некаде се знаат шампионите, некаде се уште има борба…тука се и битките за опстанок, Европа…

Зад нас е четвртфиналето во Лигата на шампионите. Најголемо разочарување, Англичаните. Сити и Арсенал испаднаа од ЛШ, па сега во Англија до крајот ќе биде луда трка за титула.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Да видиме што има интересно овој викенд, а има…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…