Дома Видео Уште еден гол со одлична акција: Нестороски незапирлив во нападот, но Палермо загуби

Уште еден гол со одлична акција: Нестороски незапирлив во нападот, но Палермо загуби


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски уште еднаш ги потврди голгетерските квалитети, но и покрај постигатиот гол неговата екипа Палермо повторно загуби.

Нестороски беше стрелец на водечкиот гол за Палермо против Удинезе, во поразот од 1:3, дуел со кој пак беше комплетирано 10. коло на фудбалскиот шампионат на Италија.

Веќе од утре па до понедленик ќе се играат дуелите од следното коло, кое ќе мине во знак на дербито меѓу Јувентус и Наполи.

Комплетни двојки за 11.коло во Серија А:
Сабота
18:00 Болоња – Фиорентина,
20:45 Јувентус – Наполи,
Недела
12:30 Аталанта – Џенова,
15:00 Милан – Пескара,
15:00 Кротоне – Киево,
15:00 Емполи – Рома,
15:00 Лацио – Сасуоло,
20:45 Сампдорија – Интер,
Понеделник
19:00 Удинезе – Торино и
21:00 Каљари – Палермо.

Табела: Јувентус 24 бод, Рома 22, Наполи 20, Милан 19, Лацио 18, Аталанта 16…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…