Дома Фудбал Италија Унаи Емери се сели во Серија А

Унаи Емери се сели во Серија А

Шпанскиот стратег Унаи Емери е без ангажман откако се разделија со Арсенал, а ова лето може да се пресели во Серија А.

После успесите во Севиља и ПСЖ, Емери немаше голем успех во Арсенал и доби отказ, па сега е спремен повторно да седне на кормилото на некој клуб.

Како што пренесуваат италијанските медиуми Фиорентина е главен канидат за потписот на шпанскиот стартег.

Новиот сопственик на „виолетовите“, Комисо има големи амбиции за следната сезона и сака да донесе етаблирано тренерско име.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …