Дома Фудбал Останато Украина без Зинченко гостува во Скопје

Украина без Зинченко гостува во Скопје


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентацијата на Украина е нашиот следен противник во квалификациите за ЕП, а познат е составот со кој ќе допатува во Скопје.

На списокот на в.д.селекторот Руслан Ротан се наоѓаат вкупно 27 имиња, а го нема Зинченко, кој е повреден.

Репрезентацијата ќе ја предводи ѕвездата на Челзи, Мудрик, но на списокот има и други респектабилни имиња.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бербатов за првпат откри: Дарко Панчев беше мојот идол!

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Поранешната ѕвезда …