Дома Фудбал Останато УЕФА отвори истрага против Црвена Звезда за навредите кон Ибрахимовиќ

УЕФА отвори истрага против Црвена Звезда за навредите кон Ибрахимовиќ

Европската куќа на фудбалот покрена дисциплинска истрага против Црвена Звезда поради навредите упатени кон Златан Ибрахимовиќ.

Во рамкките на 1/16 финалето од Лига Европа, Црвена Звезда одигра реми 2:2 против Милан, но Златан Ибрахимовиќ беше навредуван  на национална оснона на трибините.

Српскиот клуб официјално му се извини на Ибра, но сега може да се соочи со казна откако дисциплинската комисија при УЕФА детално ќе го истражува инцидентот од мечот во Белград.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…