Дома Фудбал Репрезентации УЕФА непријатно ја изненади Швајцарија, ќе играат во Србија

УЕФА непријатно ја изненади Швајцарија, ќе играат во Србија

Репрезентацијата на Швајцарија ја елиминира Србија од двете претходни Светски првенства и познати се тензиите помеѓу двете земји, па затоа новата одлука на УЕФА е изненадувачка.

На неодамнешното Светско првенство во Катар, Србија испадна од групата во која во следната фаза продолжија Швајцарија и Бразил.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Сега на 25. март Швајцариај ќе мора да игра во Србија, но не против оваа репрезентација. Имено, Белорсија своите натпревари ги игра надвор од земјата поради ситуацијата со Русија, па така тие избраа да бидат домаќини во Нови Сад.

Предлогот секако дојде од Белорусите кои веројатно очекуваат голема поддршка од српските навивачи. Изненадувачки е што УЕФА го прифати ваквиот предлог.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Уште еден Македонец во Шкотска: Доријан Бабунски потпиша за Данди!

Македонската колонија во Шкотска од денес е побројна за уште еден фудбалер – Доријан…