Дома Фудбал Репрезентации УЕФА непријатно ја изненади Швајцарија, ќе играат во Србија

УЕФА непријатно ја изненади Швајцарија, ќе играат во Србија


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Репрезентацијата на Швајцарија ја елиминира Србија од двете претходни Светски првенства и познати се тензиите помеѓу двете земји, па затоа новата одлука на УЕФА е изненадувачка.

На неодамнешното Светско првенство во Катар, Србија испадна од групата во која во следната фаза продолжија Швајцарија и Бразил.

Сега на 25. март Швајцариај ќе мора да игра во Србија, но не против оваа репрезентација. Имено, Белорсија своите натпревари ги игра надвор од земјата поради ситуацијата со Русија, па така тие избраа да бидат домаќини во Нови Сад.

Предлогот секако дојде од Белорусите кои веројатно очекуваат голема поддршка од српските навивачи. Изненадувачки е што УЕФА го прифати ваквиот предлог.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1? 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Премиер Лигата завр…