Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Убава слика: Словенците и Србите покажаа како се навива за својата репрезентација

Убава слика: Словенците и Србите покажаа како се навива за својата репрезентација

Во фокусот на Европското првенство покрај фудбалот на теренот се и навивачите, посебно од оние кои доаѓаат од Балканот.

Ако вчера гледавме националистички испади за време на натпреварот помеѓу Албанија и Хрватска, сликата во Германија денеска е поинаква.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Програмата на ЕП започнува со натпреварот помеѓу Словенија и Србија од 15:00 часот, а навивачите пред натпреварот покажаа како треба да се навива. Двете групи заедники навиваа и секој си ја бодреше својата репрезентација без навреди кон некого.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…