Дома Фудбал Италија Уапсен газдата на Сампдорија!

Уапсен газдата на Сампдорија!

Италијанските медиуми пренесуваат дека утрово е уапсен газдата на Сампдорија, Масимо Фереро.

Причината поради која Фереро е уапсен е лажирање на банкарство на една од неговите бројни фирми. Тој е обвинет дека прво се презадолжувал, па потоа правел лажен банкрот и за тоа се истражуваше подолго време.

Според сегашните информации од клубот Сампдорија не е вклучена во истрагата, се истражува лично Фереро. Сепак сигурно дека многу работи ќе зависат за Сампдорија од исходот на целиот процес.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Реал во последните моменти се спаси од пораз против Елче 🎥

Елче беше блиску да приреди голема сензација во Ла Лига, но на крајот Реал успеа да извлеч…