Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Турскиот коментатор падна во „транс“ по голот на Гулер🎥

Турскиот коментатор падна во „транс“ по голот на Гулер🎥

Фудбалската репрезентација на Турција ја совлада Грузија со резултат 3:1, а натпреварот спектакуларниот гол на Арда Гулер.

Во 65-та минута при резултат 1:1 Гулер од дваесетина метри испрати проектил и постигна гол кој сигурно ќе биде во конкуренцијата за најубав гол на шампионатот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Турскиот коментатор буквално „експлодираше“ по ремек делото на Арда, па сега стана хит на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Кукуреља го одржа ветувањето – драстично го промени имиџот!

Фудбалскиот репрезентативец на Шпанија Марк Кукурела го исполни ветувањето и ја oфарба кос…