Дома Фудбал Англија Трето коло Карабао куп: Јунајтед налета на Вест Хем, Тотенхем против Вулверхемптон, Сити голем фаворит

Трето коло Карабао куп: Јунајтед налета на Вест Хем, Тотенхем против Вулверхемптон, Сити голем фаворит

Со вчерашните два натпревари се комплетираше второт около од Карбао Купот во Англија.

Ждрепката сакаше во третото коло да се сретнат некои премиерлигаши меѓусебе. Дуелите кои привлекуваат најголемо внимание се Манчестер Јунајтед – Вест Хем и Вулверхемптон – Тотенхем. Тука е натпреварот на Челзи и Астон Вила, додека Манчестер Сити е голем фаворит против Вејкомб.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


ТРЕТО КОЛО КАРАБАО КУП

Челзи – Астон Вила
Фулам – Лидс
КПР – Евертон
Престон – Челтенам
Брентфорд – Олдам
Вотфорд – Стоук
Виган – Сандерленд
Барнли – Рочдејл
Шефилд Јунајтед – Саутемптон
Милвол – Лестер
Манчестер Ј. – Вест Хем
Манчестер С. – Вајкомб
Волвс – Тотенхем
Норич – Ливерпул
Арсенал – АФЦ Вимблдон

Натпреварите се закажани за 21. и 22. септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…