Дома Фудбал Останато Тренерот на Шапикоенсе: Ако денес умрам, ќе умрам среќен!

Тренерот на Шапикоенсе: Ако денес умрам, ќе умрам среќен!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Каио Жуниор е една од жртвите во вионската трагедијата на Шапикоенсе. Тој беше тренер на овој клуб и со 51 година тука ги имаше остварено некои од своите најголеми успеси во кариерата.

Во минатото загуби во финалето на бразилскиот Куп од Палемеирас, а сега требаше да игра во финалето на Копа Судамерикана со својот Шапикоенсе.

Неговиот тим се озбори за финале откако во четвртфиналето го елинираше Индепендиенте, а во полуфиналето направи големо изненадување и го елиминираше Сан Лоренцо.

После пласманот во финалето пред пет дена Каио Жуниор изјави: „Ако умрам денес, ќе умрам како среќен човек“.

Овие негови зборови денес се шират по социјалните мрежи, а Каио и неговиот тим никогаш не стасаа да го одиграат очекуваното финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…