Дома Останати Авто Мото Трагедија од Формула 1: Почина поранешниот претседател на Ферари

Трагедија од Формула 1: Почина поранешниот претседател на Ферари

0
marchione

Трагична вест ни пристигнува од Форумула 1.

Поранешниот претседател на Ферари, Сержио Марчионе почина во 66 година од животот поради комоликации со рамото.

Марчионе до неодамна ја извршуваше фукнцијата претседател на Ферари, но беше сменет поради проблеми со здравјето.

Меѓутоа никој не очекуваше дека компликациите со рамото може да го плати со својот живот. Тој од 2004 година беше и претседател на „Фиат“, а неодмна се појави на прославата на „Џип“, за денес да стигне веста дека ја загубил битката со здравјето.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Хамилтон продолжува да доминира: Победа во Сингапур за зацврстување на првата позиција

На денешната трка за Големата награда на Сингапур лидерот, Луис Хамилтон стигна до нова по…