Дома Луд Спорт Трагедија: Навивач на Ривер Плата загина при пад од трибина🎥

Трагедија: Навивач на Ривер Плата загина при пад од трибина🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Мечот од аргентинскиот шампионат помеѓу Ривер Плата и Дефенса и Јустиција беше прекинат по 25 минути игра по голема трагедија откако еден навивач падна од највисоката трибина и го загуби животот.

Навивачот на Ривер Плата скокнал од една од највисоките трибини на „Монументал“ и се здобил со крварење и тешки телесни повреди, по што лекарските служби многу брзо утврдиле смрт.

Судијата Фернандо Рапалини веднaш го прекинал мечот, а славниот стадион „Монументал“ беше затворен на 24 часа додека трае истрагата како се случил трагичниот чин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Судиска анализа: Брера оштетена за чист гол!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Денес беше објавена р…