Дома Топ вести Тика-така повторно во полн сјај: Барса постави неверојатен рекорд!

Тика-така повторно во полн сјај: Барса постави неверојатен рекорд!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Барселона синоќа со 4:0 ја победи Борусија Мехенгадбах, а посебно се истакна Арда Туран кој постигна хет-трик.

Луис Енрике на терен изведе поприлично мешан тим, но и тоа не им попречи на Каталонците да остварат некои рекорди.

Имено, за прв пат Барса успеа да ја зажува мрежата недопрена во сите три натпревари од групната фаза на „Камп Ноу“.

Притоа Каталонците го соборија и рекодот по бројот на додавања на еден од натпревар од ЛШ, уште од сезоната 2003/04. Имено, Барса имаше неверојатни 993 додавања и постави нов рекорд.


BC–MN_4–0 by mediabh

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…