Дома Македонски спорт Мак фудбал Тетекс промовираше девет засилувања на стартот на припремите

Тетекс промовираше девет засилувања на стартот на припремите

Тимот на Тетекс ќе ги започна подготовките за настапот во Втората македонска фудбалска лига – Запад.

Во таборот на тетовскиот клуб пристигвнуваат девет имиња кои ќе ги надополнат „староседелците“. Сите девет играчи Тетекс ги промовираше во текот на вчерашниот ден.

Нови фудбалери на клубот се: Андреј Јаневски, Алекдандар Поповски, Рилинд Ајдини, Давид Спасовски, Астрит Амзаи, Алтрим Јакупи, Дамјан Масевски, Арменд Адеми и Гордијан Христовски.

Минатата сезона Тетекс водеше голема борба за опстанок во втората лига, па во новата не сакаат да се соочат со слично сценарио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Рувтубаје: Секој натпревар за Шкупи оваа сезона е како финале

Утре од 14:00 часот во рамките од 12. коло во ПМФЛ во натпреварот кој ќе се одигра еден де…