Дома Луд Спорт Телефонот на Дончиќ е хит на социјалните мрежи📷

Телефонот на Дончиќ е хит на социјалните мрежи📷

Животот не може повеќе да се замисли без некој паметен мобилен телефон, но тој што го користи НБА ѕвездата Лука Дончиќ ги изненади сите.

Еден од најталентираните кошаркари во НБА-лигата заработува милиони, но е скромен, барем кога е технологијата во прашање.

Овој викенд се појави на собирот на словенечката репрезентација со која ќе игра квалификации за Олимписките игри, а неговиот соиграч Лука Рупник го забележа телефонот од брендот „Нокиа“ и го објави на социјалните мрежи.

Дел од навивачите се пошегуваа со кошаркарот на Далас и му порачаа да потпише договор кој ќе му донесе повеќе пари за да си купи поубав телефон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Се роди Гризман Мбапе, а роднини му се Роналдо, Лионел Меси, Џејмс Модриќ…

Теодора Пакаја и Хектор Чамби се родители на дете чие име го дадоа Гризман Мбапе и кое е р…