Дома Видео Сцена како на филм: Малку фалеше цела репрезентација да биде киднапирана! 🎥

Сцена како на филм: Малку фалеше цела репрезентација да биде киднапирана! 🎥

Иако станува збор за помали земји сепак оваа ситуација која е потврдена со видео на социјалните мрежи е неверојатно.

Имено, малку недостасувало репрезентацијата на Белизе буквално да биде киднапирана на Хаити пред дуелот во квалификациите за Светското првенство. Повеќе лица со пушки и моторцикли го опколија автобусот и разговараа со шоферот.

Фудбалерите и сите кои биле во автобусот имаа среќа што се појавила полицијата која ги растерала киднаперите.

„Шокирани сме од ова што ни се случи. Контактирани се ФИФА и КОНКАКАФ, сите наши играчи се потресени од тоа што се случи“, стои во соопштението од репрезентацијата на Белизе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ЕУРО анализа: Италија – Велс, двата тима ќе ротираат, но домаќинот повторно е голем фаворит

Италија е веќе сигурен патник во следната фаз аод групата А, додека Велс со четири бода за…