Дома Видео Сцена каква што немавме видено: Поп во мантија навиваше за Звезда под кошот 🎥

Сцена каква што немавме видено: Поп во мантија навиваше за Звезда под кошот 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Црвена Звезда вчера го победи Асвел во Евролигата со 71:67, а на овој натпревар во салата беше забележан монах кој стана главна тема.

Монахот од Призрен се познавал со помошникот тренер на Звезда, Марко Симоновиќ и се појавил во публиката за да му даде поддршка.

После натпреварот тој даде свое објаснување.

„Помошник-тренерот Симоновиќ минатото лето беше во Острог каде што се запознавме и решив да го следам натпреварот против Асвел. Претходно не можев да дојдам во Белград поради обврски“, изјавил монахот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Видал го вратија од загревање, па се изнервира и ги фрли копачките 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Чилеанецот Артуро Ви…