Дома Видео Сцената после натпреварот во Торино јасно покажува дека ќе има промени: Ањели видно разочаран…

Сцената после натпреварот во Торино јасно покажува дека ќе има промени: Ањели видно разочаран…

Торинскиот великан Јувентус е елиминиран во ЛШ од Лион.

Старата дама синоќа во реваншот славеше со 2:1, но тоа не беше доволно да се пласира понатаму, па помеѓу осуммте најдобри во Европа ќе игра францускиот клуб.

Ова може да биде последен натпревар во дресот на Јувентус за многу играчи, но и за тренерот Маурицио Сари.

Првиот човек на клубот Андреа Ањели беше видливо разочаран од неуспехот на својот тим. Експресно се стрча низ трибината на стадионот и сигурно дека ќе има што да каже после елиминацијата. Нема да биде чудо уште денеска тренерот Сари да биде веќе поранешен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул лесно го доби дербито со Арсенал 🎥

Фудбалерите на Ливерпул остварија победа во 3.коло од Премиер лигата против Арсенал со 3:1…