Дома Фудбал Италија Сусо не сака да се врати во Милан

Сусо не сака да се врати во Милан

Крилниот шпански фудбалер Сусо е подготвен да остане во Севиља, каде пристигна на позајмица од Милан.

Сусо е среќен со играта што ја покажува во Севиља и верува дека тука му е подобро отколку во Милан, кој секако нема план да го враќа назад.

„Постојат повеќе причини по кои можам да останам овде. Ако се квалификуваме во ЛШ, тогаш останувам загарантирано. Среќен сум во Севиља и планирам да останам и наредните сезони.“ – изјави Сусо.

Во осум натпревари од доаѓањето во Севиља, Сусо постигна еден погодок.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …