Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настрафа фудбалерот на Унгарија Барнабас Варга.

Голманот на Шкотска скокна да интервенира, но во таа ситуација Варга се најде на тревникот губејќи свест.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Додека докторите се бореа за неговиот живот соиграчите формираа „ѕид“ околу него.
За среќа последните информации од германските медиуми се дека Варга сега свесе и комуницирал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…