Дома Останати Авто Мото Страшна несреќа: Со 300 km/h удри во ѕид (ВИДЕО)

Страшна несреќа: Со 300 km/h удри во ѕид (ВИДЕО)

Рајан Навман водеше во последниот круг на славната НАСКАР трка Дајтон 500, а тогаш доживеа страшна несреќа.

Невман изгуби контрола над својот автомобил и при брзина од 300 km/h на час се заби во ѕид. Автомобилот летна во воздух и неколку пати се преврти пред да се запали. Невман веднаш беше извлечен и пренесен во болница.

„Хоспитализиран е во медицинскиот центар Халифакс. Во лоша состојба е, но докторите тврдат дека не е во животна опасност“, објави НАСКАР после несреќата на 42 годишниот возач.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Официјално: Нема Формула 1 до мај!

Откако беше објавено дека нема да се вози трката во Австралија, пристигна и дополнителна и…