Дома Фудбал Англија Стоперот на Арсенал објави видео од спорниот момент против Њукасл 🎥

Стоперот на Арсенал објави видео од спорниот момент против Њукасл 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Mикел Артета беше незадоволен од судењето против Њукасл и тоа не го криеше на прес-конференцијата после натпреварот (тука), а сега се огласи и стоперот Габриел.

Габриел објави видео од едниот спорен момент и со еден емонтикон јасно стави до знааење што мисли за судиската одлука да не биде досудена најстрога казна.

Дербито заврши без победник (0:0), меѓутоа во Арсенал беа далеку понезадоволни со ваквиот исход.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…