Дома Трансфер зона Стигна потврда: Заниоло е пред заминување од Рома!

Стигна потврда: Заниоло е пред заминување од Рома!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Николо Заниоло долги години е дел од Рома и еден од најважните играчи, но како што стојат работите двете страни се блиску до разделба во овој преоден рок.

Заниоло одби да го продолжи договорот и се водат преговори со клубови од Премиер лигата. Дека е поблиску до заминување потврдува и тоа што самиот побарал да не биде дел од денешниот натпревар во кој Рома ја победи Специја (0:2).

Информацијата за медиумите ја потврди спортскиот директор на Рома, Тиаго Пинто.

„Добро знаеме дека во фудбалот постојат две сезони. Една во која трансфер пазарот е затворен и во која сите сме помирни и втора во која трансфер пазарот е отворен. Во вториот случај, има играчи кои индивидуалните интереси ги ставаат пред интересите на тимот.

„За жал, не е првпат да се случи вакво нешто. Денес со нас се сите оние кои имаат желба и страст да се борат за Рома“, изјави Пинто.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед и Баерн ја дознаа цената на новата француска ѕвезда

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Манчестер Јунајтед и…