Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Стартува месецот на фудбалот: Италија – Турција, официјални состави!

Стартува месецот на фудбалот: Италија – Турција, официјални состави!

Италија и Турција ќе го oтворат вечерва Европското првенство.

На „Олимпико“ ќе „Аѕурите ќе ја пречекаат Турција, а веќе се познати и составите.

ИТАЛИЈА: Донарума, Бонучи, Киелини, Спинацола, Барела, Жоргињо, Локатели, Берарди, Имобиле, Инсиње.

ТУРЦИЈА: Угурчан, Зеки, Мерих, Чанглар, Умут, Окај, Озан, Хакан, Јусуф, Кенан, Бурак Јилмаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…