Дома Фудбал Останато Српски фудбалер падна од 5-ти спрати и го загуби животот

Српски фудбалер падна од 5-ти спрати и го загуби животот

Некогашниот играч на Железничар и Зрински Горан Марковиќ загина во Панчево на 33-годишна возраст.

Се чека официјална потврда околу причината за несреќниот случај. Марковиќ паднал од петиот спрат на плочникот пред зградата додека ја поправал ролетната од прозорецот на својот стан.

Марковиќ во својата кариера настапуваше за Динамо Панчево, Радник, Железничар…, а каиерата ја заврши минатата година.

Најголема трага во босанскиот фудбал остави во Железничар и Зирински за кои од 2009 до 2013 година одигра вкупно 74 натпревари.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…