Дома Топ вести Среќен крај на драмата со фудбалерот на Ница кој сакаше да скокне од мост

Среќен крај на драмата со фудбалерот на Ница кој сакаше да скокне од мост

Денес се случуваше вистинска драма на вијадукот кај Ница, Франција.

Имено, фудбалерот на Ница, Алексис Бека Бека се качи на највисокиот мост во Франција и се закануваше со самоубиство. Засега не се официјално потврдени причините за ваквиот потег на 22-годишниот фудбалер, но се шпекулира дека е поради нарушен однос со неговата девојка.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Мостот е висок од околу 100 метри, а на социјалните мрежи објавена е снимка на која се гледа како е отстранет и пренесен на безбедно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…