Дома Фудбал Репрезентации Србија со голема промена: Ги менува боите на дресот и логото!

Србија со голема промена: Ги менува боите на дресот и логото!

Фудбалскиот сојуз на Србија донесе одлука за промена на грбот на дресот на репрезентацијата и враќање на логото со „Четири С“ на местото на белиот орел со лилјани.

Грбот на орелот предизвикал различни реакции во јавноста откако беше претставен во април 2022 година. Исто така најавена е и промена на бојата на дресовите.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Во иднина Србија ќе настапува во комбинација дресови која ќе биде во боите на знамето: Црвена-сина-бела.

Договорот на Србија со актуелниот спонзор истече и на Европското првенство ќе играат со договорениот дрес, додека потоа ќе биде преставен новиот грб и новиот спонзор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…