Дома Фудбал Останато Срамно: Навивачите го чекаа за „селфи“, а тој им возврати со „среден прст“

Срамно: Навивачите го чекаа за „селфи“, а тој им возврати со „среден прст“

Tимот на Бенфика беше фаворит на домашен терен против Фаренсе, но на крајот не успеа да се спаси од пораз и немаше сили за пресврт.

Натпреварот имаше голема тензија, но истата продолжи и по средбата.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерите беа лути поради свирежите за време и по средбата, па некои од нив одлучија тоа и да го покажат.

 Артур Кабрал по средбата испрати порака до навивачите кои го чекаа да се фотографираат со него. Место „слефи“ фановите добија „среден прст“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oфицијално: Премиер лигата му врати бодови на Евертон!

Дисциплинската комсија на Премиер лигата донесе одлука за намалување на казната на Еверон.…