Дома Фудбал Англија Срамен потег на Алиоски, Биелса се фати за глава, а реакцијата е хит на интернет (Видео)

Срамен потег на Алиоски, Биелса се фати за глава, а реакцијата е хит на интернет (Видео)

Лидс денеска како гостин го победи Барнли со 4:0 во натпревар од 36. коло во англиската Премиер лига.

Она што покрај головите привлече најмногу внимание е ситуацијата од 73. минута кога во главна улога беше нашиот Езѓан Алиоски.

Алиоски остана на тревата после дуелот со МекНил, а потоа следуваше неверојатна сцена.

МекНил нешто му преговори додека Алиоски лежеше на тревата, а потоа реакцијата на нашиот репрезентативец погледнете ја во видеото подолу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…