Дома Видео Спектакуларни ножички за ТВ шпици! (ВИДЕО)

Спектакуларни ножички за ТВ шпици! (ВИДЕО)

Тимот на Волфсбергер на стартот од продолжувањето на Бундеслигата славеше кај Штурм Грац со 1:3, а првиот гол на гостите беше вистинско ремек дело.

Резултатот беше отворен пред крајот на првиот дел и тоа со ножички за најавни ТВ шпици на Вајсман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесно: Навивачот кој чукаше на дупнат тапан на стадионот, беше атракција и во центарот на Букурешт🎥

Македонскиот навивач со својот дупнат тапан ги освои социјалните мрежи, чукаше на него на …