Дома Луд Спорт Спектакуларна прослава на титулата на Трабзон🎥

Спектакуларна прослава на титулата на Трабзон🎥

Трабзон по 38 години чекање стана шампион на Турција по седми пат, па фановите беа во делириум.

Во Трабзон настана лудница, еуфорично се славеше титулата. Илјадници обожаватели се собраа на градските улици за да прослават со музика.

Прославата се славеше и надвор од Турција на улиците во Виена, Њујорк, Париз…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Цуркус“ во Бугарија: Се „тепаа“ кој да изведе пенал, па дојде претседателот!🎥

Мечот од бугарското првенство помеѓу Царско Село и Локомотива стана хит на Балканот, бидеј…