Дома Топ вести Спектакуларен почеток на Ел Класико, два гола за седум минути?

Спектакуларен почеток на Ел Класико, два гола за седум минути?

Големото Ел Класико помеѓу Барселона и Реал Мадрид започна на спектакуларен начин и видовме два гола уште во првите седум минути.

Најпрво „кралевите“ дојдоа до водство со голот на Валверде, откако Бензема одлично го проигра во казнетиот простор.

Само две минути подоцна Барселона повторно ги врати работите на почеток. После една убава акција Фати го совлада Куртоа после асистенција на Алба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Касиљас до Роналдо: Само 750? Можеш ти и подобро!

Jувентус во 5. коло од Лигата на шампионите со 3:0 го совлада Динамо Киев, а помеѓу стрелц…