Дома Фудбал Италија Спектакл каков ретко се гледа: Рим го поздрави Дибала 🎥

Спектакл каков ретко се гледа: Рим го поздрави Дибала 🎥

Рома на спектакуларен начин ја претстави новата ѕвезда Пауло Дибала пред десетици илијади навивачи.

Клубот направи вистинско шоу од презентацијата, а 10.000 фанови дојдоа да го поздрават Дибала.

Фановите го скандираа неговото име, па и самиот Дибала остана без зборови и беше импресиониран од глетката.

Вакво нешто ретко се гледа и само покажува колку е важен фудбалот во Италија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…