Дома Фудбал Лига на шампиони Солскјер објасни зошто Кавани не е во составот за мечот со ПСЖ

Солскјер објасни зошто Кавани не е во составот за мечот со ПСЖ

Едисон Кавани не се најде на списокот играчи на Манчестер Јунајтед за натпреварот против ПСЖ, а тоа ги изненади дел од фановите.

Уругваецот можеше да се соочи со неговиот поранешен клуб од каде што си замина во јуни, сепак Солскјер одлучи Уругваецот да остане надвор од составот за овој дуел. Норвежанецот и ја објасни својата одлука.

„Сакавме да биде со нас за овој меч, меѓутоа Едисон нема одиграно натпревар подолго време. Сметам дека е подобро да продолжи со тренинзите за подобро да се подготови. Тој знае што сака, но во овој момент не е спремен за настап“, објасни Солскјер.

За натпреварот против ПСЖ Солскјер нема да смета ниту на Мегваер, Гринвуд, Лингард и Баји.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лукаку: Кога прв пат го видов Лаутаро му кажав – за две години ќе освоиме трофеј!

Денес се игра дербито во Серија А помеѓу Јувентус и Интер, овој натпревар е од огромна важ…