Дома Фудбал Останато Снимка која го растажи светот: Молитва од фановите за своите херои!

Снимка која го растажи светот: Молитва од фановите за своите херои!

Неверојатната трагедија на фудбалскиот клуб Шапикоенсе го потресе целиот свет, а денес стигна и официјална потврда дека 71 лице го загуби животот во авионската несреќа.

Навивачите на бразилскиот клуб се неутешни, но се собраа на стадионот „Арена Конда“ за да им одадат последна почит на хероите кои го загубија животот на пат кон финалето на Копа Судамерикана.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Навивачите и покрај големата болка останаа големи и покрај молитвата им отпеаа песна на настраданите во несреќата.

30-11braz2

30-11braz3

30-11braz4

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…