Дома Фудбал Слушнете ја официјалната химна на Европското првенство 🎥

Слушнете ја официјалната химна на Европското првенство 🎥

Ирската фудбалска репрезентација не се пласираше на Европското првенство, но еден од нејзините најпознати пејачи ќе има важна улога во собирот на најдобрите европски селекции.

Пол Дејвид Хавсон, познат како Боно Вокс, ја пее песната „We Are The People“ која е претставена како официјална химна на Европското првенство. Автор на песната е Мартин Гарикс.

До Европското првенство остана уште помалку од еден месец, а истото со нетрпение се очекува и во Македонија затоа што ние ќе за првпат ќе бидеме учесници на еден голем турнир.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Холандија во осминафинале, Македонија ја загуби и теоретската шанса🎥

Холандската репрезентација ја оствари втората победа на ЕУРО, овој пат над Австрија (2:0) …