Дома Фудбал Италија Скриниар останува верен на Интер

Скриниар останува верен на Интер

Дефанзивецот на Интер, Милан Скриниар и оваа сезона игра одлично, а наскоро може да стави потпис на нов договор.

Скриниар е на мета на многу европски гиганти, но италијанските медиуми тврдат дека тој донел одлука кариерата да ја продолжи во Интер.

Интер наскоро ќе започне преговори со неговиот агент за продолжување на соработката до 2025 година.

Скриниар ќе добие и зголемување на платата, па со новиот договор ќе заработува 4 милиони евра по сезона.

Словакот пристигна во Интер во 2017 година од Сампдорија за 34 милиони евра и се етаблираше во еден од најдобрите стопери во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …