Дома Македонски спорт Мак фудбал Скопје не спиеше: Се славеше враќањето на Вардар во Првата лига! 🎥

Скопје не спиеше: Се славеше враќањето на Вардар во Првата лига! 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓По две години поминати во Втората лига, фудбалерите на Вардар со вчерашната победа во баражот против Скопје од 3:0 обезбедија место во најелитната конкуренција.

Веднаш по победата во Кавадарци беше најавено дека фудбалерите ќе бидат пречекани Плоштадот во Скопје.

Бројни навивачи излегоа да ја дадат својата поддршка на вардаровите херои кои успеаа да ги надминат сите проблеми и да се изборат за враќање во друштвото на најдобрите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Рекордите кои ги сруши Јокиќ во првиот натпревар од финалето против Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Денвер го победи Ма…